دستور پخت کیک گردو شف طیبه

چیزکیک کارامل و گردو به روش شف طیبه

 

مواد مورد نیاز برای کراست :

 • کره به اندازه ۴۰ گرم
 • عسل به اندازه ۲ قاشق چای خوری
 • بیسکوییت به اندازه ۲۰۰ گرم

مواد مورد نیاز برای فیلینگ :

 • تخم مرغ به اندازه ۲ عدد
 • آرد به اندازه ۵/۱ قاشق غذاخوری
 • وانیل به اندازه ۱ قاشق چای خوری
 • خامه به اندازه ۱۰۰ گرم
 • ماست به اندازه ۲ قاشق غذاخوری
 • شکر به اندازه نصف لیوان
 • پنیر خامه ای به اندازه نصف لیوان

مواد مورد نیاز برای کارامل :

 • خامه به اندازه ۱۰۰ گرم
 • کره به اندازه ۵۰ گرم
 • شیر به اندازه ۳ قاشق غذاخوری
 • شکر قهوه ای به اندازه سه چهارم لیوان

مواد مورد نیاز برای تاپینگ :

 • گردوی خرد شده به اندازه نصف لیوان

 

روش تهیه چیزکیک کارامل و گردو :

در ابتدا برای تهیه این چیزکیک خوشمزه باید درجه فر خود را روی ۱۷۰درجه سانتی گراد تنظیم کنید. در گام بعد یک قالب (ترجیها مربعی) تهیه کنید و سپس در کف آن فویل را به صورتی قرار بدهید که مقداری از آن از لبه های ظرف شما بیرون بزند. اکنون بیسکوییت را کاملا پودر کرده و به دنبال آن کره ذوب شده را به همراه عسل به ظرف خود اضافه می کنیم. حالا مواد رو به صورت پرس شده در کف ظرف به خوبی صاف می کنیم و آن را در فریزر قرار می دهیم تا خود را به طور کامل بگیرد.

در این مرحله باید پنیرخامه ای و به دنبال آن شکر را که از قبل آماده کرده بودیم، در ظرف قرار داده و به طور یکنواخت و منظم هم بزنیم تا به خوبی مخلوط شوند. حالا ماست و خامه رو اضافه کنید و بعد از آن نوبت به آرد و وانیل می رسد که با مواد ما به خوبی هم زده شوند.

دو تا تخم مرغ داشتیم که باید آن ها را با فاصله زمانی که به شما میگم اضافه کنید تا از موادی عالی برخوردار شوید. ابتدا تخم مرغ اولی را اضافه کرده و سپس به مدت ۵ ثانیه هم می زنید و بعد دومی را به ترکیب افزوده و حالا ۱۰ ثانیه هم می زنید. حالا باید قالب را از فریزر در آورده و موادی که تهیه کردیم را داخل آن بریزیم و تمامی سطوح آن را به طور مساوی و یک دست صاف می کنیم.(چون امکان پف کردن کیک و بالا آمدن سطح آن وجود دارد باید فویل ها را که در لبه قالب قرار دارند به صور عمودی و صاف نگه داریم تا مشکلی پیش نیاید)

قیمت گردو تازه تویسرکان

حالا باید یک ظرف نسبتا بزرگ را که قالب در آن قرار بگیرد تهیه کنیم و در آن آب جوش را به مقداری که تا نیمه قالب کیک باشد بریزیم و پس از قراردادن قالب در ظرف، باید ظرف را در فر قرار دهیم.

برای این که از پخته شدن چیزکیک به طور کامل مطمئن شوید باید حدود ۴۵ دقیقه صبر کنید سپس آن را از فر خارج کرده و مورد بررسی قرار دهید. چندین بار این کار را تکرا کنید تا از پخته شدن چیزکیک خود به طور کامل مطمئن شوید.

برای رعایت شکل ظاهری و حتی طعم خوب چیزکیک ها باید یک سری نکات را به خوبی رعایت کنیم. برای مثال باید قبل از تهیه چیزکیک، فر خود را به خوبی گرم کنیم و زمان پختی را که برای آن در نظر گرفته ایم در آن تغییری ایجاد نکنیم و به هیچ وجه در فر را باز نکنیم. درضمن نباید تخم مرغ های خودتان را با سرعت زیاد و مدت زمان طولانی هم بزنید زیرا حالت چیزکیک شما را خراب می کند. وقتی پخت تمام شد تا زمانی که دمای فر با دمای اتاق یکی نشده، ظرف را از درون فر بیرون نیاورید. حداقل مدت زمانی که توصیه می شود کیک را درون یخچال بگذارید تا به خوبی ببندد و بتوانید به صورت دلخواه آن را برش دهید، ۴ ساعت است و قبل از آن به هیچ وجه کیک را از یخچال خارج نکنید.

حالا که وقت بیرون آوردن کیک از یخچال رسیده باید آن را از یخچال خارج کنیم و به آرامی به صورتی که به کیک آسیبی وارد نشود، لبه های فویل را باز کنیم.

برای این که یک کارامل خوشمزه و عالی تهیه کنیم روش های زیاد و متنوعی وجود دارد. ما از یک روش به خصوص استفاده می کنیم که شاید برای شما هم جذاب باشد.

 

روش تهیه کارامل :

یک ظرف را آماده می کنیم و شکر قهوه ای و به دنبال آن کره را به ظرف اضافه می کنیم. سپس خامه و شیر را به صورت جداگانه با هم مخلوط کرده و بعد به ظرف اضافه می کنیم و مواد موجود در ظرف را به خوبی هم می زنیم و روی یک درجه حرارت متوسط قرار می دهیم. همزمان که روی درجه حرارت متوسط است باید به مدت حداقل ۲ دقیقه آن را به صورت مکرر هم بزنیم. حالا ظرف را از روی حرارت برداشته و مشاهده می کنیم که رنگ آن به طور عجیبی زیبا و جذاب شده و همچنین دارای عطر و طعم خوبی هم هست. در تهیه کارامل باید درجه حرارت را به صور ویژه بهش اهمیت داده شود و حتی اگر نتوانستید به خوبی هم آن را درست کنید از تلاش کردن نا امید نشوید و دوباره امتحان کنید.

 

حالا کارامل را به خوبی هم میزنیم و پس از کاهش دمای کارامل، آن را به خوبی روی سطح کیک پهن کرده و به خوبی تمامی قسمت های آن را می پوشانیم. حالا باید با گردو روی سطح کارامل خود را با سلیقه خوب خود تزئین کنید.

 

منبع: وبسایت شف طیبه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *