قیمت گردو خارجی

فروشگاه پوست‌کاغذی به صورت مستقیم گردو را از کشاوز به دست شما می‌رساند. ما خودمان از باغداران ساکن تویسرکان هستیم و گردوهای ایرانی باکیفیت را با قیمت مناسب و تضمین کیفیت به دست شما می‌رسانیم.

قیمت گردو و مغز گردو خارجی

نام محصولقیمت
قیمت گردو خارجی با پوستناموجود
قیمت مغز گردو خارجیناموجود
قیمت مغز گردو وارداتیناموجود
قیمت مغز گردو آمریکاییناموجود
قیمت گردو وارداتیناموجود
قیمت گردو شیلیناموجود
قیمت گردو در گرجستانناموجود
قیمت گردو چینیناموجود
قیمت گردو اوکراینیناموجود
قیمت گردو آمریکاییناموجود
قیمت گردو آذربایجانناموجود

قیمت گردو و مغز گردو خارجی

گردو یکی از پرطرفدارترین خشکبار در جهان، گردو است که خواص زیادی را به همراه دارد. در کشور ما علاوه بر گردوهای ایرانی، گردوهای خارجی متعددی هم به فروش می‌رسند. گردوهای خارجی انواع مختلفی دارند از جمله آمریکایی، شیلی، بلغاری، اوکراینی، چینی، آذربایجان و… . معمولا بیشتر گردوهای خارجی پوست کاغذی هستند، به‌راحتی و تنها با فشار دست می‌شکنند و مغز آن‌ها جدا می‌شود. اما شکستن گردوهای پوست کاغذی ایرانی ممکن است به‌راحتی با دست شکسته نشوند.

گردوها و مغزهای گردو خارجی، ظاهری بهتر و روشن‌تر دارند اما ممکن است خواص کمتری نسبت به گردوهای ایرانی داشته باشند. گردوهای ایرانی و خارجی زیادی در بازار وجود دارند که با توجه به کیفیت، قیمت و شاخص‌های مدنظرتان می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. 

کیفیت گردو و مغز گردوی خارجی

کیفیت گردو و مغز گردو خارجی با گردوهای ایرانی متفاوت است و بخش عمده‌ی تفاوت‌ها مربوط به موارد زیر می‌شود:

رنگ گردوهای خارجی:

رنگ پوست بیشتر گردوهای خارجی نسبت به گردوهای ایرانی روشن‌تر و مایل به رنگ زرد است؛ گردوهای ایرانی قهوه‌ای رنگ هستند.

اندازه گردوهای خارجی:

اندازه بیشتر گردوهای خارجی نسبت به گردوهای ایرانی بزرگتر هستند و ظاهری یکدست دارند. البته توجه کنید که این نشان‌دهنده مرغوبیت بالاتر نیست و ممکن است به دلایل دستکاری ژنتیکی باشد که روی محصولات خارجی انجام می‌شود. 

طعم و چربی مغز گردو خارجی:

طعم مغز گردوهای ایرانی بسیار بهتر از مغز گردو خارجی است. علاوه بر این میزان چربی هم معمولا در گردوهای ایرانی بالاتر است و لذیذتر هستند. 

قیمت مغز گردو و گردو خارجی:

معمولا در بازار قیمت گردوهای ایرانی نسبت به گردوهای خارجی بالاتر است. شاید بپرسید گردوهای خارجی که ظاهری بهتر، روشن‌تر و یک‌دست‌تری دارند چرا قیمت پایین‌تری دارند؟ 

به خاطره بهره وری و تولید 7 تا 10 تن در هر هکتار و کم کردن هزینه های برداشت به صورت اتوماسیون دلیل این موضوع هست که با وجود هزینه زیاد جابجایی و گمرکی باز تفاوت محسوسی از نظر قیمتی با ایرانی دارد.

قیمت گردو خارجی سال 1402

قیمت گردو پوست کاغذی خارجی و مغز گردو خارجی بستگی به کیفیت آن‌ها و بازار دارد. قیمت گردو خارجی در سال‌های گذشته نسبت به سال 1402 پایین‌تر بوده اما در حال حاضر قیمت آن سیر صعودی به خود گرفته است. قیمت گردو پوست کاغذی خارجی از حدود 170 هزار تومان شروع می‌شود و به 225 هزار تومان می‌رسد. قیمت مغز گردو سفید خارجی در حال حاضر حدودا رنج قیمتی بین 390 تا 425 هزار تومان را به خود اختصاص داده است.